Statybinės plytos

Statybinės plytos

Skiriasi plytų sudėtis ir gamybos būdas. Pagal tai statybinės plytos yra skirstomos į 2 pagrindines rūšis: keramines plytas ir silikatines plytas. Mūsų el. parduotuvės kataloge taip pat rasite šių dviejų rūšių plytų.

Keraminės plytos

Svarbu atkreipti dėmesį, kad keraminės plytos vėlgi yra dviejų rūšių – skirtos statybai arba apdailai. Gaminant bet kurios rūšies keramines plytas naudojamas natūralus molis bei jo mišiniai, todėl tarp populiariausiųjų vis dar – autentiškos raudonos spalvos keraminės plytos.

Statybai skirtos keraminės plytos buvo naudojamos senųjų visuomeninės ir reprezentacinės paskirties pastatų (pilių, bažnyčių ir kt.) statybai. Apskritai tai yra viena plačiausiai didmiesčių senamiesčiuose naudojamų statybinių medžiagų.

Šiuolaikinės keraminės plytos gerokai skiriasi nuo gamintų anksčiau: visų pirma stipriai patobulėjo pats technologinis procesas, plytų savybės, didėja ir plytų pasirinkimas. Plytos yra nedegios, o plytiniams fasadams nereikia priežiūros.

Pagrindiniai keraminių plytų privalumai:

  • tvirtumas;
  • ilgas tarnavimo laikas;
  • didelis atsparumas aplinkos sąlygoms – šalčiui ir karščiui;
  • puiki dekoratyvi išvaizda;
  •  atsparumas ugniai;
  • puikiai sugeria ir išspinduliuoja šilumą;
  • palanki ir daugeliui prieinama kaina.

Silikatinės plytos

Silikatinės plytos – tai smėlio (90 proc.) ir vandens (10 proc.) mišinys, kartais į šių plytų sudėtį įmaišoma klinčių ar kitų medžiagų. Nors pačios populiariausios ir plačiausiai prieinamos – baltos spalvos silikatinės plytos, įmaišius pigmento išgaunama bet kokia reikiama spalva.

Dėl specialios gamybos technologijos kaitinant silikatinės plytos yra didelio tankio. Gaminant silikatines plytas tausojama energija, taigi jos – gana tvarus sprendimas. Bene didžiausias silikatinių plytų privalumas – nedidelė kaina.

Silikatinės plytos yra nedegios, atsparios gniuždymui, beveik neįgeria drėgmės bei tinka tiek pastatų išorinėms, tiek ir vidinėms sienoms mūryti. Vienas iš esminių silikatinių plytų trūkumų – didesnis svoris, taip pat kiek mažesnė šiluminė varža, lyginant su kitomis fasadams naudojamomis medžiagomis.

Taip pat gaminami ir silikatiniai blokeliai.

Sudėtinga išsirinkti reikiamas plytas? Jums patars „Statybų partneris“.