Bituminė danga

Bituminė stogo danga

Bituminė stogo danga gaminama stiklo ir celiuliozės pluoštą mirkant bitumo masėje. Ji išskirtinė tuo, kad nepraleidžia garų ir padeda suformuoti kokybišką apsauginį sluoksnį.

Ši danga yra dviejų tipų:

1. Vientisa – prilydoma tiesiai prie stogo konstrukcijų naudojant dujinį degiklį. Tam nereikia naudoti papildomų klijuojančių medžiagų.

2. Tvirtinama mechaniniu būdu (jei pasirenkamos bituminės čerpės ar šiferis).

Kada bituminė danga tinka?

Bituminė danga yra universali ir tinka įvairių nuolydžių stogui, tiesa, renkantis visuomet reikia laikytis gamintojų rekomendacijų. Ši stogo danga pritaikoma bet kokių konstrukcijų stogams, bet bene plačiausiai bitumo danga naudojama plokštiesiems stogams (pavyzdžiui, daugiabučių). Panaudojant bituminę dangą galima lengvai renovuoti senus ūkinės ar komercinės paskirties pastatų stogus.

Bituminės dangos apatinis sluoksnis

Stogo dangos konstrukciją labai svarbu apsaugoti nuo aplinkos sąlygų, o ypač drėgmės. Todėl būtina naudoti apatinį bituminės dangos sluoksnį (vadinamąjį paklotą). Mūsų el. parduotuvėje galite įsigyti savaime limpančių SBS modifikuoto bitumo garus izoliuojančių dangų, kurių viršutinė pusė padengta aliuminio folija.

Stogo kraigui ir pakraščiams taip pat reikėtų naudoti specialiai paruoštą bitumo dangą. Mūsų el. parduotuvėje galite įsigyti dangų, armuotų stiklo pluoštu, su akmens pabarstų viršutiniu ir lipniu apatiniu sluoksniais.

Viršutinis bituminės dangos sluoksnis

Ritiniuose parduodama bituminė danga yra armuota poliesterio audiniu, o dangos paviršius padengtas mineraliniu pabarstu.
Taip pat kai kurios bituminės dangos tinka vaikščiojimo takams: tai pažymėta prie prekių aprašymų.

Bituminės dangos žaliesiems stogams

Bituminių dangų gamintojai prisitaiko prie naujausių tendencijų: galima įsigyti ir specialią modifikuotą bituminę dangą, skirtą izoliuoti žaliuosius stogus, apželdintas zonas virš stovėjimo aikštelių, terasų ir kt. Šios dangos neleidžia įaugti augalų šaknims, todėl efektyviai apsaugo pastato konstrukcijas nuo drėgmės skverbimosi.

Bituminės dangos pamatams

Prilydomos dangos gali būti naudojamos kaip hidroizoliacinė medžiaga siekiant apsaugoti požemines pastatų dalis, kai pamatai yra veikiami gruntinio vandens. Specialios bituminės dangos pamatams sudėtis – unikali, papildyta SBS kaučiuku ir angliavandenių biodervomis, specialiais priedais, saugančiais nuo biologinės korozijos.
Taigi bituminės dangos – universalesnės, nei manėte. Jeigu reikia konsultacijos, kaip išsirinkti bituminę dangą, maloniai kviečiame su mumis susisiekti!