00.00 

Krepšelyje nėra produktų.

Putų polistirolas

Putų polistirolas

Putų polistirolas, arba kitaip – polistirenas, putplastis – plačiai naudojama termoizoliacinė medžiaga.

Putų polistirolas statybų sektoriuje pasitelkiamas fasadams, stogams, grindims, pamatams, rūsio patalpoms ir kitoms pastatų dalims bei struktūroms šildyti. Putų polistirolas pamatams su apdaila suteikia visiškai naują išvaizdą, o polistirolas grindims tinka ne tik kaip šilumą, bet ir kaip garsą izoliuojanti medžiaga.

Putų polistirolo savybės ir privalumai

Putų polistirolas plačiai naudojamas ir vertinamas dėl šių savo unikalių savybių:

– jis yra labai lengvas: apskaičiuota, kad 1 kv. m 10 cm storio fasadinio putų polistirolo termoizoliacinė plokštė su klijų ir mineralinio tinko sluoksniu sveria 15 kg, o su mineralinės vatos sluoksniu – net dvigubai daugiau;

– tvirtas, ypač lengvai pjaustomas, dėl karščio ir šalčio nesideformuoja, yra atsparus vėjui, beveik nesugeria drėgmės, tačiau net ir jos veikiamas nepraranda termoizoliacinių savybių, todėl ant jo nesiveisia pelėsis;

– nebrangus, ilgai tarnaujantis, atsparus plėšimui (apytiksliai 80 kPa) ir spaudimui (maždaug 130 kPa). Be to, tai visiškai saugi ir žmogaus sveikatai nekenksminga medžiaga.

Putų polistirolo rūšys ir specialusis ženklinimas

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad putų polistirolas ženklinamas trimis raidėmis EPS ir skaitmenimis. Jie nurodo, kiek medžiaga atspari gniuždymui, įtempimui ir lenkimui, spaudimui ir apkrovai, ar ji tinka naudoti viduje, ar išorėje. Toks žymėjimas žymiai supaprastina pasirinkimą:

  • EPS 50 tinka šiltinti vidinėms karkasinėms pastato konstrukcijoms (pavyzdžiui, sienoms, stogui).
  • EPS 70 tinka išoriniam fasadų, atitvarų, konstrukcijų tarp gegnių šiltinimui.
  • EPS 80 tinka šiltinti šildomas grindis, rūsius, plokščius ir šlaitinius stogus.
  • EPS 100 labiausiai pritaikytas naudoti išorei – šiltinti pamatus ir stogus.
  • EPS 150 tinka sienoms ir terasoms šiltinti, ypač ten, kur yra didelė apkrova.
  • EPS 200 tinka grindinis ir pamatams, kur yra itin didelės apkrovos, šiltinti.

Putų polistirolo gamintojai

Didžiąją dalį mūsų asortimento sudaro itin aukštos kokybės lietuvių gamintojų UAB „Šilputa“ ir AB „Ukmergės gelžbetonis“ produkcija.
Putų polistirolo pasirinkimas mūsų el. parduotuvėje – tikrai gausus, tad tinkamiausią variantą padėsime išsirinkti atsižvelgdami į Jūsų poreikius bei biudžetą. Jeigu Jums stinga žinių apie šiltinimo medžiagas, kviečiame pasitarti: draugiški „Statybų parnerio“ konsultantai visuomet laukia Jūsų užklausų!

    Rodomi visi rezultatai: 21